Geodetické práce přes léto 2023

Práce přes léto je tolik, že ani nestíháme aktualizovat web. Každý den vyráží 2 až 4 měřické skupiny do všech směrů. Měříme polohopisy a výškopisy pro projekty, železnice, zaměřujeme skutečné provedení staveb – během prázdnin jsme měřili inženýrské sítě, halu či okrasnou zahradu.

Mapování železnic

Pokračujeme také s mapováním železnic pro DTMŽ. S měřením jsme se přesunuli k Bystřici pod Hostýnem, kde jsme měřili trať směrem k Valašskému Meziříčí a následně i kousek druhým směrem k Holešovu.

Měření polohopisu pro projekt

Kromě měření v našem regionu jsme během prázdnin vyráželi až na Vysočinu. Zde jsme měřili polohopis a výškopis pro projekt. Zaměřovali jsme rozhraní ploch, povrchové znaky inženýrských sítí i terénní hrany.

Polohopis měříme také v Myslejovicích a vedlejších obcích pro projekt kanalizace. V obou lokalitách jsme kombinovali měření GPS a totální stanicí s nivelováním výškových bodů

Jednodenní akce

Mezi velkými akcemi stíháme i jednodenní výjezdy. V obci Bělkovice-Lašťany máme změřených více než 10 geometrických plánů. pro vyznačení budovy jsme také zaměřili hotovou halu v Prostějově. V obcích okolo Olomouc jsme také vytyčili základy pro tři rodinné domy.